Pierwiastek "woda" w organizmie człowieka

Ile wody należy pić w ciągu dnia?

Przewodnik: Woda pitna

Element "woda" pełni w organizmie ludzkim następujące ważne funkcje

Picie wody jest bardzo ważne dla zdrowia. Organizm potrzebuje odpowiedniej ilości wody, aby móc funkcjonować. Ponieważ woda jest wykorzystywana przez organizm do procesów metabolicznych, regulacji temperatury ciała i wielu innych procesów.

Kto nie pije wystarczająco dużo, często skarży się na (przewlekłe) bóle głowy, problemy z koncentracją, zmęczenie i wiele innych. Przewlekły niedobór wody może powodować choroby. Dlatego należy upewnić się, że zawsze pijesz wystarczającą ilość płynów.

Niemieckie Federalne Ministerstwo Zdrowia zaleca, aby ludzie zaczęli podawać sobie odpowiednią ilość ruchu i pić dużo wody w dzieciństwie. Pomaga to zapobiegać chorobom takim jak otyłość.

Ile powinieneś pić, aby utrzymać nawodnienie organizmu, zależy od Twojego własnego zapotrzebowania na wodę. Zależy to od masy i wielkości ciała, aktywności fizycznej, nawyków żywieniowych i wielu innych czynników. Aby obliczyć optymalną ilość wody, którą powinieneś pić, polecamy nasz kalkulator zapotrzebowania na wodę.

Picie wody jest bardzo ważne dla dobrego zdrowia. Organizm potrzebuje odpowiedniej ilości wody, aby móc funkcjonować. Dzieje się tak dlatego, że woda jest wykorzystywana przez organizm do procesów metabolicznych, regulacji temperatury ciała i wielu innych procesów.

Wskazówki, jak pić więcej wody

Wielu ludzi uważa, że trudno jest pić dużo wody. Często ludzie po prostu zapominają o piciu. Jeśli pamiętasz o korzyściach płynących z picia wystarczającej ilości płynów, łatwiej będzie Ci pamiętać o piciu wody. Zaleca się korzystanie z wody z kranu, aby zaspokoić swoje potrzeby wodne. Woda mineralna, zwłaszcza z plastikowych butelek, może być zanieczyszczona zanieczyszczeniami. Woda pitna z kranu w Niemczech smakuje wielu ludziom wyśmienicie. Jednak, jak to często bywa, są preferencje i niektórzy ludzie znajdują wady w smaku wody. Wodę z kranu można gazować za pomocą spryskiwaczy do wody, są też filtry do wody, które poprawiają jej smak. Wreszcie, woda infuzowana jest niedrogą alternatywą, która sprawia, że picie wody staje się smaczniejsze.

W dalszej części pokażemy Ci trzy produkty, które pomogą Ci pić więcej wody.

Bańka wodna

Gazowana woda z kranu: zawsze pod dostatkiem wody w domu

Aby dostarczyć organizmowi wystarczającą ilość wody, należy sięgnąć po napoje, które nie odwadniają organizmu. Dlatego należy w miarę możliwości unikać napojów zawierających kofeinę lub cukier. Aby móc cieszyć się kawą, colą i innymi napojami, należy zawsze wypijać co najmniej jedną szklankę czystej wody pitnej do każdej kawy.

Woda wodociągowa jest w Niemczech całkowicie wystarczająca do codziennego użytku. Ponadto, woda mineralna w Niemczech podlega stałej kontroli jakości i bywa poddawana bardziej rygorystycznym kontrolom zanieczyszczeń niż woda mineralna z supermarketu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat jakości niemieckiej wody z kranu, polecamy "Rozporządzenie w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi" z Federalnego Ministerstwa Sprawiedliwości i Ochrony Konsumentów.

Picie wody z kranu jest jednak dla wielu osób trudne, ponieważ woda niegazowana nie smakuje im dobrze. Jednym ze sposobów na ułatwienie picia wody jest zatem samodzielne przygotowywanie wody gazowanej za pomocą bąbelków do wody.

Samodzielne przygotowywanie wody gazowanej

Bąbelki do wody z butlami gazowanymi do wielokrotnego napełniania pozwalają na przygotowanie pysznej wody gazowanej z wody wodociągowej. Wreszcie nie musisz już nosić pudełek z wodą i nigdy nie zabraknie Ci wody gazowanej.

Polecamy bąbelkownicę do wody w szklanej butelce SodaStream. Ta bańka wodna jest doceniana przez wiele gospodarstw domowych. Jakość, wzornictwo i funkcjonalność bańki wodnej są przekonujące w porównaniu z innymi producentami. SodaStream oferuje naszym zdaniem optymalny stosunek ceny do jakości.

"Kto posiada bąbelkownicę do wody, może zawsze przygotować pyszną wodę gazowaną i dzięki temu więcej pić!"


Szklane butelki bąbelkownicy do wody są łatwe w czyszczeniu: można je normalnie płukać, a dla optymalnego czyszczenia zaleca się regularne płukanie butelek dodatkowo gorącą wodą.

Woda pitna może być dodawana za pomocą funkcji bąbelkowej przez butlę z kwasem węglowym w zależności od potrzeb z bąbelkami. Możliwe jest również przygotowanie tylko lekko gazowanej wody pitnej. Bąbelkownica pozwala zamienić wodę z kranu w pyszną wodę gazowaną, a tym samym pić więcej. W końcu to, co lepiej smakuje, jest też łatwiejsze do picia.

Takie są zalety bąbelków do wody

Dzięki bąbelkom do wody możesz w łatwy i tani sposób przygotować wodę gazowaną. Nareszcie nie trzeba nosić ze sobą dzbanków z wodą. Dzięki temu baniaki do wody są również przyjazne dla środowiska: nie ma potrzeby kupowania plastikowych butelek, które następnie muszą być poddane recyklingowi, a szklane butelki również muszą być czyszczone przemysłowo, jeśli istnieje system kaucji.

Kolejną zaletą bańki wodnej jest to, że oprócz wody gazowanej z napojów smakowych, takich jak cola, napoje gazowane i więcej, mogą być wykonane. W tym celu napełniasz szklaną butelkę po bąbelkowaniu przez SodaStream odrobiną syropu do bąbelkowania wody, a następnie możesz cieszyć się domową lemoniadą. Należy bezwzględnie pamiętać, że napoje te powinny być spożywane rzadko i nie służą do zaspokajania własnego zapotrzebowania na wodę.

Szklane butelki SodaStream można również myć w zmywarce. Dzięki temu czyszczenie jest naprawdę łatwe i higienicznie bezpieczne. Szklane butelki nie wymagają mycia po każdym użyciu, chyba że dodano do nich syrop.

Zakup automatu do produkcji napojów gazowanych jest opłacalny: po jednorazowym koszcie zakupu bąbelków do wody i szklanych butelek, wystarczy regularnie kupować nowe butle z kwasem węglowym. Jedna butla z kwasem węglowym wystarcza na 60 litrów wody gazowanej. W międzyczasie można stosować również butle CO2 innych producentów, ponieważ system depozytowy SodaStream nie jest już ważny. W zamian za pustą butlę C02 można kupić w prawie każdym supermarkecie lub drogerii nowe butle do bańki wodnej.

Tutaj ponownie podsumowano zalety baniaka do wody z butelkami szklanymi:

 • Przyjazny dla środowiska
 • Elegancki design
 • Optymalny stosunek ceny do jakości
 • Optymalny stosunek ceny do jakości
 • .proporcje
 • Szklane butelki, które można myć w zmywarce
 • Nie musisz już nosić pudełek z wodą
 • W końcu pij więcej wody

Filtr wody

W ten sposób woda z kranu smakuje lepiej

Inna wskazówka, jak pić więcej wody, dotyczy uzdatniania wody z kranu. Stołowe filtry do wody mogą być używane do filtrowania wody z kranu i w ten sposób poprawiać smak wody pitnej. Przefiltrowana woda może być potem oczywiście dodatkowo gazowana, jeśli ktoś preferuje wodę gazowaną.

Filtry do wody zapewniają miękką wodę o dobrym smaku. Wystarczy wlać wodę z kranu do dzbanka filtrującego, a woda pitna będzie jeszcze lepiej oczyszczona. Przefiltrowana woda pitna smakuje teraz wyjątkowo dobrze i jest idealna do parzenia herbaty lub kawy.

Filtry do wody BRITA łączą w sobie węgiel aktywny i wymiennik jonowy, aby usunąć z wody wodociągowej azotany, ołów, miedź i pozostałości chemiczne. Uzdatniona woda pitna jest wtedy przyjemnie miękka i smakuje szczególnie dobrze.

Uzdatnianie wody za pomocą filtra do wody

Aby poprawić smak wody z kranu, a potem w końcu pić więcej wody, wystarczy stołowy filtr do wody. Polecamy filtr do wody BRITA "Marella". W korzystnym opakowaniu znajduje się 12 wkładów filtracyjnych. To wystarczy na rok filtrowanej wody.

Co cztery tygodnie należy wymienić wkład filtrujący w filtrze do wody. Filtr wody BRITA pokazuje to na małym, cyfrowym wyświetlaczu. Wówczas należy wymienić tylko wkład. Wkłady uzupełniające muszą być kupowane regularnie. Za pomocą jednego wkładu można przefiltrować około 100 litrów wody wodociągowej.

Filtr wody można z łatwością myć w zmywarce do naczyń. Tylko pokrywka nie nadaje się do mycia w zmywarce. Wszystkie elementy filtra wody BRITA Marella, które mają kontakt z wodą pitną są wolne od BPA.

Dzbanek filtrujący wodę marki BRITA jest bardzo lekki i dlatego dobrze nadaje się do codziennego użytku. Marella by BRITA ma objętość napełniania 2,4 litra. Jest to w zupełności wystarczające dla małego gospodarstwa domowego, ponieważ woda jest szybko filtrowana. Istnieją również dzbanki filtrujące wodę o większej pojemności, jak np. filtr do wody BRITA Style.

Zalety filtra do wody

Uzdatnianie wody za pomocą filtra do wody, takiego jak filtr do wody BRITA Marella, polecamy osobom, które nie są przekonane do smaku wody z kranu. Dodatkowo, ponieważ filtry do wody stołowej redukują kamień, stosowanie filtra do wody może przedłużyć żywotność urządzeń gospodarstwa domowego. Osad wapienny w ekspresach do kawy, czajnikach i innych urządzeniach gospodarstwa domowego ma wpływ na funkcjonalność i żywotność tych urządzeń. Jeśli woda z kranu zostanie wcześniej oczyszczona za pomocą filtra do wody, można uniknąć osadzania się kamienia.

Tutaj ponownie podsumowano zalety filtra do wody:

 • Redukcja chloru i wapna
 • Optymalizacja smaku wody pitnej
 • Zmniejszenie twardości węglanowej wody wodociągowej
 • Miękkość, dobra woda smakowa
 • Pij więcej wody

woda infuzowana

Woda orzeźwiająca o smaku

Aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie organizmu na wodę, należy sięgnąć po wodę. Czysta woda może jednak na dłuższą metę stać się nudna. Jest to kolejny powód, dla którego wiele osób zapomina o piciu wystarczającej ilości wody.

Kalkulator zapotrzebowania na wodę pokazał Ci, ile wody powinieneś przyjmować dziennie. Aby ilość wody, którą pijesz w ciągu dnia była smaczniejsza, możesz dodać jej smaku za pomocą naturalnych środków.

Soki owocowe, napoje gazowane i tym podobne niekoniecznie nadają się do zaspokojenia Twojego zapotrzebowania na wodę. Tak zwana Fruit Infused Water zapewnia lekarstwo: Tutaj woda pitna jest napełniana do dużej karafki i dodawane są świeże jagody, mięta, cytryna lub limonki lub ogórki. Teraz wystarczy pozostawić karafkę na jakiś czas, na przykład w lodówce lub z kostkami lodu, aby uzyskać dodatkowy kop świeżości.

Woda odświeżająca nabiera teraz lekkiego smaku naturalnych składników, nie zmieniając przy tym jej funkcji nawilżającej.